Warning: preg_replace(): Compilation failed: escape sequence is invalid in character class at offset 4 in /data/www/13776/aktualne22_cz/www/wp-content/plugins/resume-builder/includes/class.resume-builder-enqueues.php on line 59
„NE“ jistá budoucnost - Aktuálně 22
Úno 1, 2019
619 Zhlédnutí
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem „NE“ jistá budoucnost

„NE“ jistá budoucnost

Napsal/a

Vážení čtenáři Aktuálně 22,

máme za sebou měsíc práce na novém nezávislém médiu Aktuálně 22, proto je čas na krátkou rekapitulaci.

Jak již víte, naším záměrem je získávat názory odborníků či lidí, kteří mají k daným tématům, týkajících se nejen Prahy 22, co říct. Tyto názory nijak nekomentovat, jen je uveřejnit a nechat Vás, abyste si mohli sami udělat obrázek o tom, kdo a jak přistupuje k problémům v Uhříněvsi a okolí.

Musíme přiznat, že jste nás zaskočili nejen množstvím dotazů a témat, ale hlavně i jejich odborností. Proto se omlouváme za opožděné reakce na tyto Vaše dotazy a témata. Prodlení vzniklo tím, že jsme museli hledat a oslovit opravdové odborníky a autory, kteří se dotčenou problematikou zabývají, ale hlavně i neochotou některých erudovaných lidí se Vašimi dotazy zabývat.

Jen pro příklad uvádíme reakci nového pana starosty Vojtěcha Zelenky. Tento hlavní představitel naší MČ Prahy 22, která se pro nadcházející volební období zaštítila v programovém prohlášení heslem „otevřená radnice“, jejímž hlavním cílem je „otevřenost“ a „zapojení občanů do chodu čtvrti“.

Citujeme z e-mailu pana starosty Vojtěcha Zelenky, který zaslal do naší redakce: „Domnívám se, že hlavní komunikační platformou pro starostu má být Uhříněveský zpravodaj a z tohoto důvodu budu primárně využívat prostor v tomto periodiku. Do budoucna mě tedy nemusíte oslovovat. Ještě jednou děkuji za prostor, který mi nabízíte, ale využívat ho neplánuji. Zároveň vás požádám, abyste do budoucna podobné prosby nezasílal ani kolegům z rady a už vůbec ne zaměstnancům úřadu MČ, které tak stavíte do velmi nepříjemné pozice. Věřím, že mé přání budete respektovat.“ 

Musíme přiznat, že nás stanovisko pana starosty trochu překvapilo. Z čeho máme obavu, je závěr e-mailu. Z něho jednoznačně plyne, že názory radních a zaměstnanců MČ Praha 22 nejen, že nejsou důležité, ale neměly by být ani prezentovány. Tedy nám, občanům, tím pádem naznačuje, jak to může být do budoucna s vyjádřením jejich názorů, například při hlasování rady MČ o věcech, které jsou pro nás důležité a blízce se nás dotýkají.

Svobodné vyjádření názoru je jeden z hlavních znaků vyspělé a demokratické společnosti. Nemusí být pouze negativní reakcí, ale může být také návrhem řešení problémů, nebo i prezentací vizí. Naši čtenáři na tyto úsudky čekají a budou čekat.

Proto jedno z prvních témat, které jsme otevřeli a vyzvali k vyjádření všechny zastupitele MČ bylo „Vize pro Prahu 22“. Zajímalo nás, jakou mají zastupitelé koncepci rozvoje městské části. Z celkového počtu 25 zastupitelů, nám odpověděl jediný, ale ten bohužel nevyjádřil svoji vizi pro Prahu 22 do budoucna, ale opsal nám body z Programového prohlášení MČ Praha 22. 

Věříme, že zbylých 24 zastupitelů včetně radních je v současné době zaneprázdněno převzetím agendy, a tak se nemohli tomuto tématu věnovat. 

Děkujeme všem autorům, kteří nám přispěli, nebo na nových tématech v současné době pracují. Jsme Vám moc vděční.

Děkujeme také všem, kteří nás sledují a čtou. Vám, co jste se přihlásili na našem webu, posíláme upozornění na nové články a informace o aktuálním dění. Dále nám prosím posílejte témata, která Vás zajímají. Budeme všechny postupně zpracovávat. Pokud chcete reagovat na některý z uveřejněných článků, je možné svůj názor vyjádřit příspěvkem k danému tématu (registrovat jako autor se můžete zde).

Závěrem bychom Vás chtěli ujistit, že naše médium je i nadále nezávislé i přes konfrontační tlaky „čelních“ představitelů nejen naší městské části, kterým statečně odoláváme.

Leden je za námi, co přinese únor? 

S úsměvem a přáním všeho dobrého za redakci Aktuálně 22

Radek Vesecký, MBA

Štítky k článku:
· · ·
Kategorie k článku:
Z redakce

Komentáře nejsou a nebudou na Aktuálně 22 povoleny. Děkujeme za pochopení.